Перейти до контенту

В Крим через Луганськ?

Як далі будуть звільняти окуповану територію?

Експерти продовжують активно обговорювати потенційні сценарії розвитку подій на фронті. Моделюють варіанти різного розвитку подій і в Генштабі ЗСУ, але ми не можемо про них нічого знати. Не маємо і вихідних даних, які є в українського командування. Тому можемо користуватись тільки відкритими даними.

Одним з найпопулярніших варіантів/прогнозів експертів подальшого просування Сил оборони є посилення тиску на півночі Луганщини. Прорив оборони росіян там і подальше просування в сторону Луганська. Ландшафт нам буде тільки сприяти. Прорив оборони біля Луганська, обхід Донецька та вихід на Маріуполь з подальшим просуванням на півдні України й захід в Крим. Паралельно має посилюватись тиск в сторону Мелітополя.

Такий сценарій диктує ландшафт, лінія оборони росіян, розташування логістичних маршрутів, насиченість фронту та дії Сил оборони під час звільнення інших територій. Проте, найпростіший не означає реалістичніший.

Мені видається, що такий варіант просування насправді є дуже ризикованим. Військові експерти, що його описують, виходять з даних попередніх боїв, коли російський фронт після наших атак починав сипатись. Але росіяни теж враховують досвід боїв цієї війни та міняють підхід до організації своєї оборони.

У випадку прориву до Луганська і далі, наші сили можуть опинитись в оперативному оточені, затиснені між російськими військами біля Донецької міської агломерації та територією Росії. Це оточення може дуже легко перетворитись в котел, якщо з території Росії нам в тил зайде їх угруповання військ.

Куди логічніше, і всі публічні дані про це свідчать, буде бити в напрямку Мелітополя і навіть Маріуполя з Бердянськом. Менші відстані, менше ризику потрапити в оперативне оточення, відсутність розгалуженої логістичної мережі окупантів та менше опорних пунктів росіян дозволить «розрізати» їх оборону і знищити частинами. Загнати в Крим і за Маріуполь. І вже тоді вдарити в напрямку Луганська та Донецька.

Якщо українське керівництво і командування вже прийняли для себе остаточне рішення повертати Крим НЕ дипломатичним шляхом, то наступною ціллю, після Мелітополя, може бути саме звільнення півострова. Там буде простіше ніж в Донецьку відрізати російську логістику та фактично взяти в оперативне оточення Крим. І це не фантазія, а реальність, яку зараз творять Сили оборони.

Звичайно, що публічно можна говорити та писати багато. Все виглядає легко і швидко. Проте реальність інша. Все буде залежати від оперативної ситуації та наявних сил і засобів. В публічній площині можна багато прогнозувати, але навіть найкращі пронози можуть виявитись нежиттєздатними.

Останні новини