Перейти до контенту

«Вагнерівці» будуть і далі воювати проти України

Маніпуляції з вагнерівцями.

У російській системі влади та організації суспільства не може існувати незалежних та самостійних структур. Якщо ти хочеш мати доступ до ресурсів та заробляти, то маєш бути частиною одного зі стовпів влади (олігархи, силовики, високопосадовці). Тому все, що створює Росія пов’язано, з владою та залежить від неї.

Проти України воює Росія; українців вбивають росіяни; російське суспільство, навіть та частина, що не підтримує війну загалом, хочуть перемогти. Ворог має свою криваву ідеологію, здійснює терористичні акти та свідомо вбиває мирних мешканців України. Понад 227 тисяч окупантів вже загинуло, ще десь стільки отримали поранення, і на їх місце прийшли інші. Цей кровавий махових від росіян буде тривати доти, доки ми їх не знищимо.

Тому абсолютно немає значення, хто в той чи інший момент здійснює керівництво армією (Суровікін чи Герасимов), приймає політичні рішення (Путні чи Навальний), катує українців (армія чи найманці), виступає головним пропагандистом (Соловйов чи Пригожин). Всі вони - це тільки частина російської системи.

Тому вся радість і захоплення заявами про Пригожина та його найманців – це пошук ложки меду в бочці з лайном. Заяви та новини на кшталт «Вагнер» більше не воюватиме в Україні», «У Пригожина забирають…», «У Пригожина купують», «Вагнерівці» підписують контракти…» абсолютно нічого не міняють для фронту й українських воїнів, ніяк не наближають нас до перемоги та не сприяють їй.

З військової точки зору ця група найманців вже відіграла свою основну роль – виграла час для окупантів, щоб збудувати кілька ліній оборони. Бої за Бахмут дали росіянам час на півдні. Також вагнерівців немає на фронті вже майже місяць, тому на ситуацію вони не впливали.

Всі структури, що контролював Пригожин, він отримав та розвивав за сприяння Путіна та російських спецслужб. Їм він і віддасть ці структури. Система і надалі буде використовувати фабрику ботів, медіаактиви, інформаційні канали та пропагандистів.

Так само і його найманці тепер будуть не вагнерівцями, а «Редутом», «Лігою», підрозділами БАРС чи т.з. ПВК в окупованому Криму. Вони будуть продовжувати воювати проти нас і вбивати українців. Чи має значення, з яким шевроном і якою назвою це буде відбуватись? Звичайно, що ні.

Також ті структури найманців, що будуть передислоковані на територію Білорусі, будуть створювати нам проблеми. Мова не про збільшення загрози з півночі, вона якою була, такою і залишиться. Вони змусять НАТО, Польщу, Литву та Латвію почати ще більше дбати про свої кордони з Білоруссю, а відповідно кошти та техніку, яку могли отримати ми, будуть залишати для власної безпеки.

Також білоруська армія отримає інструкторів, які знають, що таке війна та зможуть покращити підготовку місцевих силовиків (в тому числі МВС). Режим Лукашенка буде краще підготовлений до силового протистояння з опозицією та Полком імені Кастуся Калиновського.

Так звана ПВК «Вагнер» перестає діяти як єдина структура з необмеженою свободою дій. Частину передадуть на Міноборони загалом, деякі на окремі структури  МО, ще частину на так звані ПВК. Всі вони мають контракти, як того від них і вимагали, та будуть продовжувати діяти як і діяли, але тепер - в єдиній системі. Структура Уткіна-Пригоржина теж залишається, але її функції зміняться, а організація не буде мати прив’язки до Росії, проте шкода від неї залишиться. Система просто проводить ребрендинг свого великого активу, в якому тільки річне фінансування оцінюється в понад 1 мільярд доларів (заява Путіна).

Тому будь-які заяви про те, що «вагнерівці все» – це допомога Росії списати частину своїх злочинів. Навпаки, тепер треба говорити, що найманці нарешті офіційно визнані країною агресором, а відповідно за всі їх злочини теж має нести покарання Росія.

ТГ канал автора БОЄ

Останні новини