Перейти до контенту
фото https://deepstatemap.live/

Раніше писав, що ми зрозуміємо коли буде звільнений Херсон, навіть до офіційного повідомлення Генштабу ЗСУ. Це буде в той момент, коли росіяни почнуть обстрілювати місто та бити по критичній інфраструктурі.

Financial Times опублікували текст про те, що Сили оборони можуть наступного тижня звільнити Херсон. Цей текст у нас обговорюють останню добу як прогноз на швидку перемогу. Судячи з тексту, такі висновки вони зробили на основі заяв колаборантів та повідомлень про те, що російські генерали переконують Путіна відвести війська.  Але не варто плутати колаборантів та окупантів. Втеча колаборантів не означає, що російські війська відступають чи будуть тікати.  А розмови про прохання генералів вийти з правого берега Дніпра нагадують звичайні чутки та ІПСО.

Сьогодні українські соцмережі рясніють повідомленнями про те, що Сили оборони почали черговий наступ в сторону Берислава. Підсилюють ці новини повідомлення пропагандистів. Писати про просування Сил оборони не буду.

Чи можливо за тиждень звільнити Херсон та правий берег Дніпра? Так, якщо росіяни самі втечуть та будуть залишати техніку і БК.  Якщо вони запланують відхід та будуть робити це поступово, забираючи техніку, то це триватиме довше. І звичайно, що це буде довше, якщо вони чинитимуть спротив. Наразі немає умов, щоб вони самі прийняли рішення відійти. Чому? У них є укріплені райони, які не так легко буде пробити одним ударом та швидко просунутись на всіх напрямках. Вони мають підтримку артилерії з лівого берега Дніпра. Їм вдалось організувати постачання палива та БК на правий берег та окремих видів техніки. З’явилась інформація, що на цей напрямок вже перекидають мобілізованих. Також після перших проривів їх оборони вони не мали критичних втрат. Важливо, що наразі жодного разу Сили оборони не намагались в лоб штурмувати великі міста. Ми їх обходимо, беремо в мішок і витискаємо ворога. Для того, щоб так зробити з Херсоном нам треба:

  • Взяти Берислав: пройти 40 км, дві лінії оборони й зачистити мінімум півтори десятки н.п.
  • Прорвати їх фронт на напрямку Давидів Брід – Берислав, або взяти їх війська в мішок (зайти зі сторони Милового) та змусити відступити.
  • Звільнити Снігурівку, пройти кілька ліній їх оборони та 45 км до Херсона.
  • Від Берислава до Херсона ще 50 км і зачистка кілька десятків н.п.
  • Прорвати фронт в районі Благодатне-Киселівка та просунутись 20 км в сторону Херсона від Миколаєва.

Російське угрупування від Олександрівки – Білозерка – Херсон можна не вибивати. В разі успіху на інших напрямках вони будуть заблоковані.

Теоретично буде достатньо прорвати фронт в напрямку Берислава, а далі Херсона та Снігурівки й до Херсона, щоб заблокувати всі переправи, в т.ч. Антонівський міст і тоді частина російських військ буде заблокована та притиснута до Дніпра. Ширина фронту на правому березі Дніпра зараз близько 130 км.

На Херсонщині наступати набагато важче ніж на Харківщині, бо ти завжди в чистому полі.

Чи можуть все це зробити Сили оборони? Так. Але потрібно достатньо сил та засобів, час і відсутність постійного суспільного тиску з вимогами швидких та яскравих перемог.  Ми можемо все це швидко реалізувати, якщо хоча б одна частинка російської оборони  розвалиться і втече. Обвал фронту дозволить зайти в тил, скувати російські сили та забезпечити наше швидке просування, як це було на Харківщині. Раніше ми робили прориви на правому березі Дніпра, росіяни відступали, але жодного разу не тікали так як на Харківщині.

Чи можливий організований вихід росіян? Так. Але це наразі для Кремля стратегічне питання. Якщо в Кремля досі є плани окупувати та знищити Україну, то їм потрібний цей плацдарм на правому березі Дніпра, і вони будуть за нього триматись за будь-яку ціну.  Якщо вже є розуміння, що всі плани на 23 лютого не вийде реалізувати, а головна мета - це сухопутний коридор в Крим, окупація Криму та Донецької й Луганської областей, то вони можуть організувати відхід. Але на разі потенційний відхід хочуть «продати» нашим партнерам і вимагають поступок від України (переговорів). Та не знають як це подати росіянам, бо все-таки були псевдо голосування, мобілізацію оголосили, а тут відхід. Навіть стадо може запідозрити, що пастух єб..

Організований вихід росіян може створити нам багато проблем. Вони можуть встигнути підірвати електричні підстанції, водогони, очисні споруди та інші об’єкти критичної інфраструктури, щоб спровокувати велику гуманітарну проблему в Херсоні та частині області. Пам’ятайте, що правий берег Дніпра буде звільнений. Звільнений захисниками та захисницями України, а не блогерами та політиками. Наше завдання зробити все щоб наблизити перемогу, а не знайти причину для мемів.

Останні новини