Перейти до контенту

Танк M-55S для Сил оборони: це добре чи погано?

Як діє пропаганда та чому ми з Росією в різних ситуаціях?

Українці насміхаються з росіян, які розконсервовують танки Т-62 та кидають на фронт. А коли Україна отримує 28 модернізованих радянських танків M-55S від Словенії, російська пропаганда починає писати, що Україні передають металолом. Та ж пропаганда для підсилення негативної емоції українців пише, що у 2022 році буде епічний бій танків M-55S та Т-62. Українці обурюються, чому нам передають старі танки й чому немає танків Abrams. На цьому фоні пропаганда говорить, що партнери нас кинули. І так можна продовжувати.

Але тут треба розуміти, що Україна і Росія були і є в різних ситуаціях щодо забезпечення.

Ми мали та маємо в рази менше техніки ніж росіяни, її недостатньо. У нас є потрібна кількість особового складу. Тому будь-яке отримання техніки є плюсом, бо додатково прикриває піхоту та додає вогневої міці. Це особливо актуально у зв’язку зі збільшенням загрози чергового удару з території Білорусії.

Але треба пам’ятати, що техніка, в тому числі танк, це не тільки ефективність на полі бою, а й організація логістики, забезпечення, ремонту. Тому наразі нам не дають танки Abrams, бо для них треба буде окрему логістику, ремонтні бази, запчастини. Вони можуть з’явитись вже у нових бригадах, про створення яких говорив Залужний.

Росія наразі використовувала танки Т-62 в основному як стаціонарні вогневі позиції. Їх закопували на лінії їх оборони й вели вогонь по нас. А це ознака того, що вони не були здатні брати участі в танкових боях та проривах. Їх продовжують знімати з консервації та частіше використовувати, але їх тільки готують до робити, але не модернізують.

Отримані танки M-55S пройшли дуже добру модернізацію у 1999 році, й на полі бою будуть кращі за старі Т-62. Тому немає сенсу їх порівнювати. Як мінімум тому, що є велика різниця між танком, який може рухатись, маневрувати, має сучасні систему наведення і технікою, яка ефективна в стаціонарному положенні й не здатна вести танкові бої.

Детальніше про танк M-55S читайте у двох довідках від спеціалізованих ресурсів.

Довідка від Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express:

M-55S – це модернізований радянський танк Т-55, який отримав спарену з 7,62-мм кулеметом ПКТ 105-мм гармату L7 замість Д-10ТС2 калібру 100 мм, модульну турель від Rafael з кулеметом ДШК, динамічну броню від Elbit System та інші удосконалення, зокрема покращену систему управління вогнем.

Довідка від проєкту Мілітарний:

Словенія дуже добре вдосконалила свої застарілі танки Т-55. Це був спільний проєкт словенської компанії STO RAVNE та ізраїльської Elbit. Разом вони модернізували 30 машин. Останній оновлений Т-55 військо Словенії отримало у 1999 році. У ході модернізації танки отримали нову 105 мм гармату L7 з тепловим кожухом. Покращили й захист бойової машини. Його динамічні елементи добре видно на корпусі та башті. Систему управління вогнем удосконалили цифровим балістичним обчислювачем. Зброя стабілізована у двох площинах. Встановлено новий приціл Fotona SGS-55 із лазерним далекоміром. Також на машині з’явився приціл командира Fotona COMTOS-55 із незалежною лінією візування стабілізації. Він дозволяє командиру вести цілі й за потреби навіть проводити наведення гармати незалежно від навідника. Сповіщувач про лазерне опромінення LIRD-1A пов’язаний із системою пуску димових гранатометів IS-6, які можуть бути автоматично активовані у разі надзвичайної ситуації. Модернізація дизельного двигуна V-12  збільшила його потужність із 520 кінських сил до 600. Також танк був оснащений новими гумометалевими гусеницями. У задній частині башти з’явилася додаткова ніша.

Останні новини