Перейти до контенту

Скільки крилатих ракет у Росії?

Точну кількість, напевно, знають в МО Росії. Ми можемо порахувати кількість на основі даних, які публікують наші військові та оцінок аналітиків.

Спойлер – багато. Не слухайте  експертів, що говорять про вичерпання запасів.

Точну кількість, напевно, знають в МО Росії. Ми можемо порахувати кількість на основі даних, які публікують наші військові та оцінок аналітиків.

Але і це дуже важко, бо цифри інколи просто не сходяться. Також не зрозуміло де розділяють цифри про крилаті й балістичні ракети, а де їх об’єднують в одне значення. Вибрав два варіанти підрахунку, які озвучували публічно. Також треба врахувати що озвучені цифри досить приблизні, а на зберіганні в Росії може бути значно більше ракет, ніж вони декларували раніше.

27 серпня в інтерв’ю РБК-Україна представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький заявив, що Росія використала 55% ракет, які мала до війни з Україною: «За нашими підрахунками, в них залишилося не більше 45% від тих ракет, які були до початку війни. Особливо складна в них ситуація з "Іскандерами". Там взагалі залишилося приблизно 20% від того, що було, а може, навіть і менше. Складна ситуація з тими ж "Калібрами", це досить ефективна ракета, але їхня кількість не така велика. Через те вони використовують ці X-22 та С-300 в наземному варіанті. Але ці запаси вичерпуються».

Він говорив про загальні цифри щодо всіх ракет, а конкретно тільки про Іскандери.

Припустимо, що в росіян залишилось 45% крилатих ракет.

Станом на 26 серпня Сили оборони збили 196 крилатих ракет.

Середня ефективність українського ППО 50%.

Таким чином отримуємо 392 ракети, що летіли по Україні. Також, судячи з різних повідомлень, до 50% випущених ракет не долітає до України. Це притягнута цифра, бо ми не можемо отримати підтвердження. Ці дані хіба можна підтвердити заявами пропагандистів.

Таким чином станом на 26 серпня Росія використала приблизно 784 ракети.

Якщо ці 784 ракети це 55% від загальної кількості, то в них залишалось 641 ракета (загалом було біля 1 425 крилатих ракет).Тепер рахуємо скільки крилатих ракет у них станом на 12 жовтня.

З 26 серпня ми збили 120 ракет. Використовуючи ту саму формулу отримуємо 480 використаних ракет.Таким чином у них мало б залишитись – 161 крилата ракета.

ТЕПЕР ІНШИЙ ПІДРАХУНОК

Володимир Зеленський у своєму зверненні за підсумками 22 серпня заявив: «Загальна кількість різних крилатих ракет, які Росія застосувала проти нас, наближається до 3,5 тисячі. Удари російської артилерії просто неможливо порахувати - настільки вони інтенсивні».

Звернення Зеленського та інтерв’ю Скібіцького було протягом одного тижня, тому беремо за основу, що 3 500 ракет це і є 55% використаних росіянами.

Таким чином станом на 22-26 серпня у них залишалось – 2 864 ракети. З попереднього підрахунку маємо цифру використаних 480 ракет.

Тому станом на 12 жовтня у них мало б залишатись ще 2 384 ракети.

Можемо далі порахувати потенційні удари. Виходимо з максимальної цифри не ефективних запусків, для удару по території України придатні мінімум 1 192 ракети.Вважаю, що саме другий підрахунок буде більш реалістичний.

Чому росіяни могли знизити ракетні удари влітку? Цілком імовірно, що була проблема з розвідданими. А куди стріляти, якщо немає цілей. Не було навіть гугл варіантів для цілей. На мою суб’єктивну думку, за цей час росіяни створили нову розвідмережу та збирали інформацію про цілі. І зараз почали по них працювати і будуть інші удари не тільки по енергомережі.

Ще трохи цифр про кількість ракет:

9 вересня ГУР МОУ повідомили, що в Росії залишилося менш як 200 «Іскандерів».

Росіяни продовжують виготовляти ракети. І якщо їм вдалось зробити запаси потрібних комплектуючих до 24 лютого, то ще пару сотень ракет вони здатні зробити.

Останні новини