Перейти до контенту

«Перемога» для Путіна

Зараз Кремль буде робити все для того, щоб стабілізувати фронт, затягнути бойові дії та виробити новий план.

У 2024 році - «вибори» президента Росії. За повідомленням «опозиційних» російських ЗМІ, весь процес знову будуть організовувати під Путіна.

З одного боку ми розуміємо, що в країні з гібридним режимом неможливі демократичні вибори й Путін переможе. З іншого, таке дійство цілком може спровокувати «чорного лебедя», тобто системні зміни.

Підготовка до виборів пройде на фоні війни та російської агресії. Зрозуміло, що в російських ЗМІ будуть показувати, як «сильний лідер» захищає країну від «агресора». Це має об’єднати людей навколо персони диктатора. Проте це не буде гарантією, що все відбудеться спокійно.

Тому в Кремля є ще два сценарії окрім захисту «вітчизни» – здобути якусь перемогу, або з гібридного режиму остаточно стати диктаторським.

Перетворення у повноцінний диктаторський режим можливе, коли всю повноту влади отримає одна з груп впливу (зараз це олігархи, чиновники на високих посадах, а також силовики), які спільно формують систему влади. Наразі вони намагаються зберігати баланс, та боротьба вже почалась. І логічно, що в країні, яка розпочала велику війну, перевагу будуть отримувати силовики. Проте як вони скористаються ситуацією, наразі не зрозуміло.

Варіант здобути перемогу у війні з Україною не реалістичний. Проте існує варіант «великої перемоги», яка потішить всіх росіян, та для якої є всі передумови. Це повноцінна та офіційна окупація Білорусі.

Росія впливає на рішення окупаційного режиму в Білорусі, використовує територію цієї країни для агресії проти України. Частина білоруських силовиків та керівників на високих посадах є російськими агентами. Як не дивно й іронічно це звучить, але наразі тільки диктатор Лукашенко є перепоною, яка заважає повноцінно окупувати Білорусь. Як відреагують білоруси, спрогнозувати важко - їхньою армією керує російський агент. Можливо, Росія давно б використала силовий варіант захоплення країни, але наразі боїться отримати велику територію, де треба буде задавлювати спротив. Тому спробує офіційно провести об’єднання обох країн в одну, де президентом буде Путін, а Лукашенко отримає номінальну посаду без повноважень (типу заступником голови Ради Безпеки), або навіть стане керівником Уряду.

Реалізація такого сценарію дозволить подати російському населенню велику перемогу, врятувати систему від розвалу, отримати більше можливостей та ресурсів для війни проти України.

Тому зараз Кремль буде робити все для того, щоб стабілізувати фронт, затягнути бойові дії та виробити новий план. Бо збільшення кількості поразок призведе до дестабілізації системи влади. А це, своєю чергою, не дозволить Путіну знову стати президентом.

Останні новини