Перейти до контенту

Кримський міст. Чому його підірвали росіяни?

Не вірю в те, що підрив т.з. кримського моста – це операція українських силовиків. І чим більше інформації обробляю, тим більше впевнений, що це операція росіян.

Важливе уточнення: в Україні й проти українців воює не Путін, як президент Росії, а Росія, росіяни та російська влада (колективний путін та система Кремля, яка народилась ще в СРСР). Перестаньте сприймати всі новини про війну з Росії ніби там всім заправляє Доктор Зло із фільмів про Остіна Паверса. Новий (перший) командувач всіма російськими окупаційними військами – це людина яка вбивала, крала, отримувала посади та звання без досягнень. Він був ще тоді коли Путін і не мріяв про таку посаду. Путін тільки частина системи й вона вся гнила та готова вбивати, спалювати міста та нищити країни заради власного збагачення, его та збочених ідей.

Не вірю в те, що підрив так званого кримського моста – це операція українських силовиків. І чим більше інформації обробляю, тим більше впевнений, що це операція росіян. Впевнений, що вибухнула вантажівка, а інші версії нічого ніж конспірологія та бажання отримати запрошення ЗМІ на чергове інтерв’ю.

Першим сигналом (для мене), що це не українські сили зробили, була інформація від видання Українська правда (далі УП). А саме, новина, що за операцією стоїть Служба безпеки України. По-перше, не вірю, що СБУ може організувати таку операцію. З усією повагою до тих працівників, які реально працюють і захищають, але загалом система не може зрадників зловити у себе під носом, а тут спецоперація на території іншої країни. Також це не сепаратистів в Донецьку підривати. По-друге, такими операціями у нас зараз займається Головне управління розвідки Міністерства оборони та Сили спеціальних операцій.

Підрив мосту, крім нашого гарного настрою, нічого не змінив і не змінить на фронті. Росіяни перекидають війська, техніку, БК залізницею. Тому падіння полотна на проїжджій частині нічого не змінить. Пожежа яка була не розтопила колії (наразі не бачив доказів цьому і одна гілка точно не постраждала).

Суб’єктивне судження. Але не було великої паніки чи страху в російських пропагандистських пабліках та серед пропагандистів. Навпаки вони все детально висвітлювати, описували, публікували фото та відео, розбирали версії. Зразу після вибуху російським ЗМІ було надіслано як саме висвітлювати ситуацію. Такої оперативної реакції не було в інших випадках де справді ми проводили операцію.

Подоляк та УП їм допомогли в цьому. Саме тому пізніше Подоляк написав інший твіт.

Дані New York Times – це не якась ексклюзивна інформація. А повтор новин УП та росіян.

Всі натяки від Зеленського та інших офіційних осіб чи офіційних сторінок – це інформаційний шум. Ми скористались ситуацією. Якась частина росіян та їх військових ще більше буде нас боятись і це добре. Позиція, не підтверджувати й не спростовувати, єдина правильна.

Версія про ракету яку озвучив Жданов теж малоймовірна. Тому, що в нас не має ракет з такою дальністю. І її б зафіксувала ППО росіян.

Водолази заклали вибухівку. Для цього їм треба було кілька тижнів працювати непомітно для охорони. Що навіть з росіянами мало імовірно.

Найвеселіша версія. Українці використали підводний човен, щоб підірвати міст. Ця версія можлива тільки, якщо привид підводного човна Запоріжжя почав служити в Силах оборони.

Кримський міст – це ціль яку б узгодили із союзниками. Тому зливи в американській та британській пресі були б куди детальніші за те, що написали в NYT.

Також треба було мати документи про конструкцію мосту. Для такого вибуху треба чітко розуміти де має спрацювати вибухівка, щоб впало полотно, не постраждали опори, не постраждали сусідні смуги. Та й наявність поїзда з пальним – це якесь неймовірне везіння. І для нас куди логічнішим було підривати на арці, щоб важче було відновити.

Ця операція дуже нагадує вибухи організовані ФСБ в кінці 90-х, які стали причиною початку другої війни в Чечні. В обох випадках використовували селітру.

Для чого це Кремлю/окремій групі:

На мою думку, головна причина – це загасити незадоволення мобілізацією, стимулювати росіян підтримувати війну, показати «велику, яскраву атаку на Росію». До речі підрив був в українських територіальних водах. Росіяни це стадо. Стаду створили небезпеку на території, яку воно вважає своєю. Тепер стадо готове до всіх рішень вожака, який каже, що захищає їх.

Ще одна причина – це підняття ставок. Так звана партія війни стимулює всіх хто не хоче іти до останнього. Вимагає тактичного ядерного удару та повної мобілізації країни.

Третя можлива причина – боротьба за вплив між ФСБ та ГУР (теперішня назва ГУ ГШ ЗС РФ). Саме ФСБ мало курувати війну в Україні, але через провал у перші тижні чергового етапу війни їх усунули. А всі напрямки курували в Міністерстві оборони (ГУР). Війна – це великі гроші, а зараз з мобілізацією є можливість заробити ще більше. Тепер охороною повністю займається ФСБ (відповідно до указу Путіна). Це може бути першим кроком до того, щоб змінити ситуацію в командуванні.

Останні новини