Перейти до контенту

«Диверсія» росіян на Каховському водосховищі: що це було?

Ворога завжди краще переоцінити.

Два дні українські ЗМІ та експерти насміхаються з тупих росіян, що відкрили шлюзи, підняли рівень води в Дніпрі й затопили свої позиції на східному березі річки. Затоплення було понад тиждень тому.

Не поділяю такого насміхання. Ворога завжди краще переоцінити, ніж недооцінити. Немає значення, що кричать пропагандисти, спростовують чи підтверджують вони затоплення, яка кількість загиблих окупантів. Тут важливо, для чого росіяни це зробили, чи вдалось їм досягнути мети, і як це може вплинути на звільнення окупованих територій.

На мою думку, затоплення було контрольованим. Це окрема операція російських військових для погіршення наших позицій у майбутньому.

Після звільнення західного берега Дніпра стартували бої за острови, які є на річці. Вони перетворились у сіру зону, яку ніхто повністю не контролював. Але, користуючись переданими американцями катерами, ми маємо тут перевагу.

Варіант, що Сили оборони вдарять на російські позиції, форсувавши річку, не такий фантастичний, як видається. Завдяки наявному річковому флоту ми можемо швидко перекинути близько пів тисячі спецпризначенців, що здатні завдати значних втрат росіянам та дати можливість механізованим бригадам форсувати Дніпро, як через Каховську ГЕС, так і по воді.

Саме тому і ведуться бої за острови. Контроль над островами дозволить нам мати запаси зброї та БК для спецпризначенців ближче до берега. Там навіть можна вести мінометний вогонь прямим наведенням для того, щоб подавити першу лінію ворожої оборони.

Тому спуск води росіянами мав на меті затопити ці острови, нівелювати для себе описані ризики і знищити перевагу Сил оборони.

Друга мета – це зрозуміти, як відбуваються розлив та як швидко вода знову набереться. Можна читати багато аналітики і розрахунків, але практичне розуміння та випробування завжди краще.

Росіяни знають і усвідомлюють, що східний берег нижчий за західний, і що його завжди буде затоплювати. Їхня перша лінія оборони не має багато особового складу і техніки. Більшість знаходиться на відстані до 20 км від берега і висувається тільки в разі потреби зупинити прорив. Якби вони були на березі, їх би знищила українська артилерія з іншого берега  річки, який вище.

У деяких місцях, при повному спуску води, затопить до 10 км в глибину території. Це не завдасть значних ушкоджень основній лінії оборони росіян. Але в разі нашого прориву не дозволить нам перекинути техніку. Вона буде змита, або грузнутиме та стане легкою мішенню для російської артилерії.

Росіяни готуються, що одним з місць удару на їх позиції буде річка Дніпро. І таким чином вони будуть намагатись змити українські сили та затримати як мінімум на 3-5 днів, щоб підтягнути резерви, якщо прорив вдасться.

Недооцінка ворога призводить до поразки.

Останні новини