Перейти до контенту

Війна взимку

Як можуть розвиватись бойові дії

Воювати взимку легше ніж восени та ранньою весною. Зараз через дощі дороги розбиті, а земля непридатна для проходження більшості техніки. І тут мова не тільки про танки. Для прикладу, колісні бронемашини грузнуть і не можуть швидко пересуватись. Взимку, коли земля замерзне, вони знову будуть мобільні та зможуть прориватись між опорними позиціями росіян.

Нагадаю, що найбільша битва російсько-української війни до 24 лютого 2022 року відбулась у січні-лютому 2015 року в Дебальцеве. Тому Росія теж здатна і знає, як поводити зимові кампанії.

Не буду розбирати забезпечення військ, писати про те, що взимку виграє той, хто краще підготувався. Про це вже є достатньо матеріалів. Зверну увагу на характер дій армій в цей період.

Як можуть розвиватись бойові дії взимку:

Артилерійські дуелі.

У нас є перевага в точності та дальності, у росіян – в кількості. Такі дуелі стануть основними на час бездоріжжя та не будуть збавляти темпів навіть під час морозів.

Протистояння дронів.

Сучасна війна вимагає великої кількості безпілотних апаратів різного рівня використання.  Якщо Україна це розуміла відразу, то росіяни активізувались аж в кінці літа. Удари дронами-камікадзе, скидання гранат чи ВОГів, перетворення цивільних дронів у баражуючі боєприпаси стали невідємною частиною війни.

Такі удари здатні завдати значного ураження як піхоті, так і техніці. Силам оборони навіть вдалось за допомогою безпілотника взяти полоненого. Судячи з публічної інформації обидві сторони нарощують свою армію дронів та будуть збільшувати їх використання.

Локальні операції.

Незалежно від стану доріг та погоди як Сили оборони, так і окупанти будуть пробувати проводити малі операції, щоб покращити своє становище перед весняною активізацією. Битви за висоти, розв’язки, логістичні шляхи вийдуть на перший план. Навіть якщо ґрунт повністю замерзне, не завжди буде можливість проводити великі контрнаступальні операції. Але якщо така можливість з’явиться, то Сили оборони точно нею скористаються.

Також нікуди не зникне робота в тилу супротивника: робота розвідки та проведення диверсій.  Україна й не думала зупинятись і наші ССО та ГУР активно працюють над «бавовною». Росіяни теж намагаються покращити агентурну мережу та збільшити кількість диверсій, щоб погіршити нашу логістику.

Тому, якщо буде менше великих перемог чи атак росіян – це не означає, що бойові ді зупинились або на фронті стало простіше. Відбудеться зміна основних інструментів та характер бойових дій, але не більше.

Останні новини