Перейти до контенту

«Удар» по російських резервах

Недостатньо мати великі резерви. Треба ще їх вміло розподілити, визначити завдання, способи використання та час введення в бій.

Контрдії, які зараз відбуваються та які активно обговорюють військові та влада – це не тільки зменшення тиску на нашу оборону, а й непрямий удар по російських резервах.

Що зробили Сили оборони?

  • Провели розвідку боєм на півдні України, яка змусила росіян кричати про контрудар на Мелітополь і підтягнути резерви.
  • Через тиждень активізувались удари біля Бахмута. На фоні розмов, що там дуже хороше місце для контрудару і виходу в тил Горлівки, росіяни теж підтягують резерви.
  • Сватово-Кремінна лякають росіян ще з осені. Тому, що падіння їх оборони в цьому районі може призвести до відходу аж до Луганська. Вони постійно там тиснуть, але не досягли великих результатів. Стягнути багато військ та техніки, але вона завмерла в очікуванні потенційного удару. В це місце протягом 2023 року підтягнули найбільше резервів.

Окупанти зараз змушені використовувати свої резерви, хоча контрнаступу, якого вони чекали, ще немає. Є тільки окремі контрудари. Спалювання резервів зараз може вилитись у провал вже під час основного удару. Також використання резервів при невеликих ударах Сил оборони показує проблему в організації оборони першої лінії росіян.

Росія не змогла побудувати на окупованих територіях нормальної та ефективної логістики. Це стосується як постачання БК, так і залучення резервів. Тому їхні дії часто хаотичні. А це призводить до того, що наша розвідка може зібрати більше даних і завдати влучні удари.

Також їхні угрупування фактично розділені між собою на три зони: південь України, Донецька міська агломерація, Сватово-Кремінна.

Ці три географічні зони не мають прямого або швидкого залізничного сполучення, а найшвидші дороги повністю прострілюються Силами оборони. Тому, для уникнення ризику перекидання військ та техніки із зони в зону, потрібно долати в рази більші дистанції. Інколи взагалі виводити сили з окупованих територій і перекидати через Росію.

Саме тому було так важливо втримати Вугледар, щоб окупанти не могли відновити залізничне сполучення і частину дорожнього. Саме тому було важливо стабілізувати фронт в районі Бахмута-Соледара та не дозволити відсунути наші війська від околиць Лисичанська та Серебрянського лісництва. Щоб вся російська логістика рухалась мінімум через Луганськ.

Окупанти зараз в гіршій ситуації, бо змушені були засвітити свої резерви, логістику, бази, склади на більшості ділянок фронту, адже реагували на дії Сил оборони думаючи, що це вже анонсований контрнаступ. Це дозволяє Силам оборони краще зрозуміти сили та засоби ворога і добре підготувати поле бою.

Біля Бахмуту їм зараз треба приймати важливе рішення: переходити в глуху оборону чи пробувати далі штурмувати. Але в обох випадках треба дуже активно використовувати резерви.

Вони не розуміють, де буде основний удар, тому розтягнули свої резерви. Тут варто зазначити, що на території Росії вони мають ще близько 100 000 людей в резерві, які будуть використовувати в критичній для них ситуації. У них в рази менше техніки, а її якість не вражає. Потрібен буде час, щоб перекинути це все на фронт. Проте резерви є, вони значні, і це треба враховувати.

Але наразі Сили оборони мають стратегічну ініціативу. Довге очікування вимотує не тільки українське суспільство, а й російську армію.

До речі, вчора був один з днів, коли на Бахмутському напрямку наша артилерія працювала більше, ніж російська.

Останні новини