Перейти до контенту

Смерть – символ та ідеологія сучасної Росії

Озлоблені бідняки, мотивовані заробити грошей і вбити когось, хто зміг себе реалізувати.

Михайло Рева "Матрьошки апокаліпсису"

«Ми як мученики потрапимо до раю, а вони просто здохнуть» - це цитата Путіна, яка дуже добре відображає ставлення керівництва Росії як до росіян, так і тих, кого вони вважають ворогом. Смерть для себе і для інших стала головним символом сучасної Росії.

До 24 лютого Росія асоціювалась з багатьма речами: від культури до «потужної армії», від Путіна до групи «Тату», від хокею до корупції. Проте поруч завжди розвивався головний символ сучасної Росії – смерть.

Смерть – це частина нашого життя і ніхто від неї не втече. Проте в Росії смерть перетворили в культ. Вбивство заради смерті абстрактного ворога, зрадника, не такого. Це поведінка маніяка, яку перейняло російське суспільство. І тут мова не про те, що росіяни вбивають українців, грузинів, чеченців через свої ідеологічні переконання про братські народи, «боротьбу» з фашизмом чи нацизмом, відновлення імперії чи протистояння «західному світу» та «англосаксам». Вони просто хочуть вбивати інших, не таких як вони.

За останні вісім років саме смерть стала ідеологією росіян. Я категорично проти узагальнень та спрощувань. Але коли мова заходить про росіян, то узагальнення варто робити. Хоча б через те, що та частина суспільства, яка мовчить, стає свідком вбивств, але не хоче про них говорити чи їх засуджувати.

У нас активно обговорювали вбивство, яке показали найманці з групи Вагнера. Вбивство свого колишнього бійця та завербованого злочинця, який потрапив в полон Сил оборони, а потім знову опинився на території Росії. Також компанія Пригожина передала до Європарламенту «окривавлену» кувалду у футлярі з-під скрипки. Ці відео демонструють справжню ідеологію і символи сучасної Росії. А найгірше тут те, що і міжнародні організації це толерують.

Знаряддя вбивство – кувалда, вибране не просто так. Куди простіше застрелити. Проте масове обговорення вагнерівців і їхньої діяльності розпочалась після того, як вони кувалдою вбили мирного сирійця, зняли це на відео та виставили в мережу у 2017 році.

Кувалда стала їх символом. А знаки «вагнерівців» стали популярними як серед військових, так і серед прихильників одягу мілітарі. Також вони відрізали голову та руки сирійцю. Саме по відрізаній голові і руках, наколотих на паркан біля Попасної, аналітики змогли побачити появу саме групи Вагнера у боях в цьому районі в березні.

У 2017 році міжнародна спільнота та організації відкрито й публічно дали добро на катування та вбивства, що їх вчиняли російські найманці. Відсутність адекватної реакції призвела до катувань і вбивств в Малі та Центральноафриканській Республіці. Тепер в Україні та самій Росії.

Так звана Група «Вагнера» досі є незаконним збройним формуванням в Росії. Незважаючи на активну участь у війні, підтримку з боку МО РФ та Путіна, російське законодавство не легалізувало найманців. Їх використовують, поки потрібні, а потім просто ліквідують чи посадять. Проте свій ефект вони вже роблять показуючи російському суспільству межу дозволеного.

Озлоблені бідняки, які мають одну мотивацію - заробити грошей і вбити когось, хто зміг себе реалізувати. Достоєвський, якого згадує Папа Римський, дуже добре описав росіян у творі «Злочин і кара». І цей образ зараз розвивається все більше. Тому тепер, як і в Раскольникова, у росіян почалось життя злочинців. Як і Розкольников, росіяни не визнають за собою злочину і виправдовують смерть та вбивство.

Культ смерті стосується і смерті самих росіян. Їх постійно закликають вмирати за Росію. Депутат Держдуми Дмитро Пєвцов заявив, що «сила» росіян - вмирати у великій кількості. Саме такими тезами пропаганда виправдовує мобілізацію і колосальні втрати серед російських військових.

Це не є чимось новим. Ми всі знаємо тезу «Баби нових народять», яку приписують Жукову. Але зараз це вже не про самопожертву за Батьківщину, а про бездумну смерть за щось дуже абстрактне, та про вбивство тільки тому, що ти кращий і не такий.

Останні новини