Перейти до контенту

Ramstein Meetings: зустрічі заради України та їх ефективність

Або про ККД участі окремих країн в «Рамштайнських зустрічах».

Минулого тижня численні ЗМІ поширили інформацію, що українська влада проситиме західних союзників виключити Ізраїль із зустрічей у форматі «Рамштайн» через його недружні дії щодо України та проросійську позицію на міжнародній арені. ЗМІ посилались на джерело у Раді національної безпеки і оборони України.

Також це джерело повідомило, що існує реальна небезпека, що інформація з «Рамштайну» може потрапити у розпорядження держави-агресора.

Також ми пам’ятаємо, що у червні прем'єр Ізраїлю Нетаньягу заявив, що Ізраїль не надає військової допомоги Києву тому, що надані Україні системи можуть бути використані проти Ізраїлю.

Хоча за неофіційними даними Ізраїль надав системи боротьби з безпілотниками, шоломи, бронежилети, тестує систему локального оповіщення про ракетну небезпеку. І напевно ділиться розвідувальною інформацією.

Нагадаю, що на зустрічах у форматі «Рамштайн» засідає Контактна група з питань оборони України. До неї входять 54 країни (кількість коливається) – включно з усіма членами НАТО та ще 24 країнами-партнерами України.

А чи всі країни, які беруть участь у засіданнях, надають посильну військову допомогу (чи хоча б гуманітарну) нашій країні?

Чи може є й такі, які формально беруть участь на стороні добра і цього достатньо?

Угорщина.

Так, Будапешт як член НАТО бере участь у зустрічах у форматі «Рамштайн». За майже півтора року війни країна провела навчання групи українських військових медиків.

Нуль військової допомоги. Нуль фінансової допомоги від їхнього уряду. Заборона транзиту зброї від партнерів по своїй території. Регулярне блокування траншів військової допомоги від ЄС. Тотально проросійське керівництво. Ігнорування будь-яких кроків з добросусідства з нашої сторони.

Риторичне питання: чи потрапляє інформація з «Рамштайну» до Москви від Будапешту?

Австрія

Свята і сакральна для галичан «бабця Австрія». Нейтральна, позаблокова. Один з лідерів легалізації коштів. Мекка українських можновладців усіх режимів. «Русский квартал» у Відні. Канцлер, що на приватному літаку українського олігарха літає у справах.

10 тисяч шоломів та 9 тисяч бронежилетів у березні 2022. Участь у закупівлі боєприпасів через Європейське оборонне агентство. 2 млн євро на закупівлю обладнання для розмінування для України.

Все.

Чи може дати Австрія більше? Може, але не хоче.

Кіпр

Тільки фінансування виробництва 155-мм боєприпасів через Європейське оборонне агентство (як член євроспільноти).

Ще одна Мекка українських можновладців та просто багатих людей.

Нуль допомоги у вигляді летальної зброї. Нуль військової матеріальної допомоги нелетального характеру. Нуль нематеріальної військової допомоги Україні.

Боснія і Герцеговина, Грузія, Кенія, Косово, Ліберія, Молдова, Туніс, Катар

Ці країни у різні періоди брали або продовжують брати участь у засіданнях «Рамштайну».

Катар наразі не може похвалитися потужним озброєнням. 62 танки «Leopard» в модифікації 2A7+, 40 бойових машин піхоти, 340 бронетранспортерів, 89 одиниць артилерії.

Проте Доха одночасно використовує літаки типу «Mirage», «Rafale», «Typhoon» та F-15QA. Досвід експлуатації повітряних суден різних виробників є дуже корисним для нас.

Крім того, Катар є одним з найбільших у світі імпортерів зброї. Багата країна, яка в перспективі могла б не словом, а ділом докластися до української перемоги.

Проте всі ці країни станом на сьогодні – це нуль поставок важкого/легкого озброєння, боєприпасів, нуль військової матеріальної допомоги нелетального характеру, нуль нематеріальної військової допомоги Україні.

Азербайджан, Камбоджа, Колумбія, Йорданія, Марокко, Пакистан, Судан, Тайвань

А це перелік країн, які не входять в Контактну групу з питань оборони України, але надали нашій країні летальну та нелетальну допомогу.

Азербайджан надав міномети та авіаційні бомби. Подейкують, що транзитом через Судан з цієї країни до нас потрапили 120-мм міномети та додаткова незаявлена допомога.

Камбоджа та Колумбія навчають наших фахівців розмінуванню. Йорданія надала ракетні установки та ракети ППО. З Марокко ми отримали 20 танків Т-72.

Пакистан постачає артилерійські снаряди, ракети та інші боєприпаси, сумісні з радянськими калібрами.

Тайвань постачав безпілотні літальні апарати та не виключено, що й високотехнологічне устаткування. Наш прогрес у виробництві власних повітряних та надводних дронів не виник на порожньому місці.

Епілог

Нам потрібен діалог з країнами Глобального Півдня. Нам потрібен діалог і з країнами Африки. Залучення на сторону добра якнайбільшої кількості цивілізованого світу є нашим пріоритетом.

Проте участь окремих країн у зустрічах формату «Рамштайн» на вісімнадцятому місяці війни не повинна бути формальною.

Якщо такі країни не демонструють іншої форми підтримки, крім морального співпереживання, може доцільно не запрошувати їх на наступні зустрічі?

Можливо доцільно встановити якісь критерії, за якими й оцінювати ефективність учасників «Рамштайну»?

Тоді не буде просто присутніх, які не допомагають, шкодять при нагоді і зливають інформацію в Кремль.

Останні новини