Перейти до контенту

Паркан з Калінінградом і польські вибори

Польській опозиції слід уважніше критикувати владу, адже виборець сприймає загрозу Росії однозначно як реальність.

Цікавий приклад того, як передвиборча боротьба відходить на другий план, коли йдеться про національну безпеку, що можна зараз спостерігати у Польщі.

Аналітики застерігають, що критика всього, що пропонує влада, не завжди додає балів опозиції, особливо коли йдеться про безпеку держави. Зокрема це стосується і будівництво паркану на кордоні з Калінінградською областю РФ.

Як приклад, наводяться сусіди Польщі на Сході Європи. У Фінляндії соціал-демократична прем’єрка здобула підтримку більшості політичних сил парламенту, коли мова зайшла про будівництво огорожі довжиною 1400 кілометрів на кордоні з Росією. Перед тим схожу огорожу збудували естонці. Латвійський паркан має 57 кілометрів, литовський захищає і з боку Росії, і з боку Білорусі.

У всіх цих випадках є спільна риса – змінювалися уряди, парламентські коаліції, але залишалося розуміння, що Росія є небезпечним та непередбачуваним сусідом. Огорожа, звісно, не зупинить танки, але зменшить шанси появи нелегальних мігрантів, «зелених чоловічків» чи інших провокацій.

Відповідно, польській опозиції слід уважніше критикувати владу, адже виборець сприймає загрозу Росії однозначно як реальність. 63% поляків підтримують ідею побудувати паркан на кордоні з Калінінградською областю, 37% виступають проти цієї ідеї.

Здавалося б, елементарні речі. Які хотілося б спостерігати колись і в українській політиці.

Останні новини