Перейти до контенту

Людям потрібен позитив

Ракетний прецедент

Останні кілька тижнів багато аналітиків та експертів намагаються стверджувати про великі негаразди в російській армії. Зокрема, про критично малу кількість боєкомплектів, що лишилися, брак людей через великі втрати особового складу. А також про менше число  штурмів та відсутність успіхів.

Проте, це, на жаль, банальне бажання продати людям позитивні новини, щоб знову і знову потрапляти в ефіри та збільшувати свою аудиторію. Бо хто захоче знову слухати тих, хто розказує, що не все так прекрасно.

Відсутність успіху.Якщо виходити з твердження, що успіхом для Росії мало стати захоплення України, то так – вона нічого не досягла. Але це якщо говорити тільки про відсутність стратегічного успіху. Проте в другій половні листопада та на початку грудня росіянам все-таки вдалося в окремих випадках досягти тактичного успіху. Російській армії вдалось зупинити просування ЗСУ, стабілізувати лінії фронту, налагодити логістику, збудувати кілька ліній оборони, підготувати резерв та трохи просунутись вперед.

Критичний запас снарядів. Про це можна говорити тільки при умові, якщо точно побачити російські документи. Але ніхто з тих, хто про це пише і підраховує просто не могли їх бачити. Висновки базуються на інтенсивності обстрілів. Вже якось писав про те, що на кількість обстрілів впливає не тільки наявність боєкомплектів, але й зношеність стволів. Росіяни готуються до наступальних операцій весною, тому ремонтують техніку, міняють стволи.

Росіяни перестали стріляти аби стріляти. Стали діяти розумніше і ведуть вогонь тільки там, де просуваються вперед. Якщо є підтверджена ціль або треба вчинити тиск на цивільних мешканців. Вони зрозуміли, що снаряди МОЖУТЬ закінчитися, тому стали їх берегти.

Також змінилась логістика та використання артилерії. Зараз не можна формувати великих складів з БК біля лінії фронту, бо в зоні досяжності української зброї вона буде знищена.  Вони більше не зосереджують на одній позиції десятки стволів, щоб завдавати удару, а працюють поодинці або в парі.

Тому зменшення інтенсивності обстрілів на окремих ділянках фронту швидше свідчить про більш раціональний підхід до використання БК.

Знищили російську армію. Російські боєздатні підрозділи, які були виведені зі західного берега Дніпра, досі не з’явились на іншій ділянці фронту, а продовжують відновлюватись, доукомплектовуватись та готуватись до майбутніх штурмів. На Харківщині найбільшого ураження зазнали теж не бойові підрозділи регулярної армії.

Як мінімум з червня кількість російських окупаційних військ на території України не зменшилась. Тоді повідомлялося про 220 тисяч. Зараз ця цифра хитається десь в проміжку 215-230 тисяч. Попри втрати, росіяни постійно збільшують чисельність як особового складу, так і техніки на окупованих територіях. І зараз вже не буде таких прогалин в їхній обороні як були у вересні.

Брак техніки. Те, що її стали менше використовувати не означає, що її кількість критично зменшилася. Рідше використання танків та ББМ має дві логічні причини. Перша – погодні умови. Друга – зміна тактики. Росіяни використовують час відносного спокою для ремонту та поновлення запасів техніки. Налагоджують логістику з обслуговування, постачання та формують резерви.

Також замість великих проривів з танками чи ББМ вони перейшли більше штурмують малими групами під прикриттям артилерії, що дає кращі результати.

Менше штурмів. Це обман, пов’язаний з реальними планами росіян. Повторюся, вони здійснюють штурми тільки там, де рухаються вперед. На інших напрямках їх влаштовує теперішня рівновага, бо вона дозволяє відновлюватись та накопичувати сили.

Пам’ятаєте, як влітку нам розповідали про закінчення ракет у Росіян, що більше масованих обстрілів не буде? А потім знову стало прилітати. Подібна ситуація складається і зараз щодо інших напрямків, які коментують експерти та аналітики. Російська армія взяла оперативну паузу, відновлюється та готується до поновлення активних бойових дій на всій лінії фронту. Всі ці заспокійливі «позитивні новини» - це тільки ілюзія, яка стає все досконалішою.

А тому найкраща порада - вірте тільки прогнозам Головнокомандувача Валерія Залужного.

Останні новини