Відразу після звільнення Херсона та західного берега Дніпра почалась істерія навколо форсування річки. Про це писали й говорили навіть ті, хто прекрасно розуміє, що це таке.
Телеграм канали, «експерти» та ЗМІ буквально б’ються за увагу читачів та глядачів. Тому для них важливо продукувати "вау" новини, які будуть збільшувати перегляди. Ці люди не думають про те, як їхня інформація може впливати на поле бою та суспільні настрої загалом. Свої дії вони виправдовують допомогою в ІПСО (спеціальна інформаційно-психологічна операція) Генштабу. Проте, нам краще взагалі забути визначення ІПСО і навіть не намагатися прикривати нею все, що заманеться. Її проведення - це прерогатива військових та відповідних спеціалістів, а завдання контррозвідки їй протистояти.
Чому зараз не потрібно форсувати річку?
Бо ми отримаємо ті ж проблеми, що мали росіяни на окупованому західному березі Дніпра: перебої з постачанням, погана логістика, неможливість швидко перекинути резерви. Для того, щоб закріпитися на східному березі потрібно форсувати річку разом з важкою технікою, а не тільки спецпідрозділам. Річка Дніпро в найвужчому місці на херсонському напрямку має близько 1000 метрів ширини. Відповідно форсування на цьому відрізку річки – це дуже важке завдання, яке може завершитися провалом і великими втратами.
Чи будемо ми форсувати Дніпро?
Так, будемо. Але це робитимуть спецпризначенні та малі мобільні групи. Такі дії будуть потрібні, коли Сили оборони почнуть звільняти територію в напрямку Мелітополя. Завданням цих груп будуть удари по російській логістиці та перешкоджання надходженню резервів з Криму. У нас є можливість десантувати близько 500 осіб (не офіційна інформація, цифра виведена на основі відкритих даних), що є значною силою і в потрібний момент завдавати удари по росіянах. Але всьому свій час та місце.
Ми вже маємо вогневий вплив на ворога.
Річка не стала перепоною для активних дій Сил оборони. Ми активно працюємо та знищуємо ворога внаслідок кращої точності та дальності нашої артилерії, як ствольної, так і РСЗВ. Це вже змусило росіян основну лінію оборони перемістити на відстань 13-20 км вглиб від берега річки та змінити основні шляхи постачання для свого угрупування військ. Тактика «удава» від українських військових працює, вона й надалі матиме свій ефект.