Перейти до контенту

Далекосхідний дует

Пхеньян пам’ятає, як у часи Холодної війни Пекін планував операцію з повалення режиму Кім Ір Сена.

Отже, Владімір Путін вибрав не зустріч G20 в Нью-Делі, а комфортний Східний економічний форум у Владивостоці, де зустрівся зі своїм дорогим другом Кім Чен Ином. Які часи – такі і друзі. Пікантності цій зустрічі додає той факт, що КНДР досі знаходиться під санкціями зі сторони РФ за випробування ядерної зброї.

Західні ЗМІ вважають, що зустріч була присвячена  наданню Пхеньяном зброї Кремлю для підтримки війни в Україні. Взаємовигідно – Путін шукає збройну допомогу і хоч якусь підтримку, яку можна класифікувати як міжнародну.

Натомість Кім шукає гроші для своєї економіки та технології для розвитку ядерного арсеналу. Країни мають спільний кордон, який дає змогу передавати товари безпосередньо.

Що потрібно Росії?

Першочергово снаряди, патрони та ракети. Також танки, БТРи, системи залпового вогню. Москва марить методикою «вогневого валу», а вона потребує колосальних витрат боєприпасів. Північна Корея володіє значними запасами, які можуть складати мільйони одиниць снарядів. Режим Кіма є одним з небагатьох з великими запасами танків радянської епохи, таких як Т-54 і Т-62, і КНДР може постачати їх та запасні частини.

Що може дати Північна Корея?

Відповідно до звіту Міжнародного інституту стратегічних досліджень, дослідницького центру з Великобританії, північнокорейські війська мають приблизно 550 боєздатних літаків, 290 гелікоптерів, 400 кораблів, 70 підводних човнів, 4000 танків, 2500 одиниць бронетехніки та 5500 систем залпового вогню.

Нехай вас не дивує кількість кораблів та підводних човнів. В Північній Кореї все, що може плавати надводно та підводно, незалежно від класу та водомісткості, гордо зветься «кораблем» та «підводним човном».

Як Північна Корея може передати зброю Росії?

В цих двох країн довжина спільного кордону становить близько 40 км., і є тільки одна логістична вітка – залізничний «Міст Дружби». Пропускна спроможність мосту становить 5 млн. тон в рік. Сполучення між країнами було відновлено наприкінці 2022 року після майже трирічної перерви через пандемію Covid.

Проте КНДР переживає епоху тотальної технологічної деградації, і незважаючи на значну пропускну здатність мосту, неспроможна забезпечити курсування ешелонів з боєкомплектом в цілодобовому режимі.

Що потрібно Північній Кореї?

Гроші, товари та технології. ВВП країни оцінюється приблизно в 24 мільярди доларів. КНДР перебуває під жорсткими санкціями, тому потребує нафти, їжі, обладнання та валюти, щоб утримати тиранічне правління Кіма. Будь-яка допомога, яку КНДР отримує ззовні, вивільняє ресурси, які можна витратити на його забавку – розвиток власної ядерної зброї.

Будь-яка технологія, яку Пхеньян міг би отримати від Росії для підвищення ефективності своїх ракет підвищеної дальності, значно збільшить здатність режиму Кіма завдати удару по таких ненависних йому США, Японії та Південній Кореї.

Що там Китай?

Китай надіслав уже свою другу високопоставлену делегацію до Північної Кореї менш ніж за два місяці, якраз перед очікуваною поїздкою Ина до Росії. Китай тримає руку на пульсі.

Група на чолі з членом Політбюро Лю ​​Гочжуном взяла участь в урочистостях з нагоди 75-ї річниці заснування країни.

Також цілком можливо, що після зустрічі з Ином Путін відправиться до Китаю на форум «Один пояс, один шлях» у жовтні. Це буде перша закордонна поїздка російського президента після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт за військові злочини. Візит Путіна ніяк не зможе покращити становище лідера Китаю Сі, який усіляко намагається впоратися з проблемною економікою.

Також далеко не факт, що Китай скористається КНДР як транзитною країною для постачання боєприпасів Кремлю.

Нічні страхи Ина

Верхівка Північної Кореї параноїдально боїться військової інтервенції не тільки з боку США чи Південної Кореї, але й з боку Китаю. Пхеньян пам’ятає, як у часи Холодної війни Пекін планував операцію з повалення режиму Кім Ір Сена.

Позиція Білого Дому

Вашингтон має небагато важелів впливу, щоб стримати двох найбільш непримиренних геополітичних ворогів західного світу від посилення співпраці.

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван попередив Пхеньян, що він «заплатить ціну» за постачання зброї кремлівському режиму.

Це розпливчасте формулювання підкреслює, що впроваджені санкції протягом багатьох років не змогли утримати Ина від виготовлення ядерної зброї та програм балістичних ракет. На жаль.

Епікриз

Офіційно крім абстрактних речей про «мир, дружбу, жуйку» про результати зустрічі Ина та Путіна нічого невідомо.

Якщо вони і домовились про постачання боєприпасів, то відстань у 10 500 км. до залізничних вузлів на тимчасово окупованих територіях України ешелони з КНДР долатимуть за 9 -11 днів в кращому випадку. Якогось зламу північнокорейська зброя не створить, але вірогідність затягування війни виросте.

Також незрозуміло, як швидко можна буде організувати постачання, включно з обслуговуванням та ремонтом. Бо, наприклад далекобійні зразки зброї – це вже не копії радянського чи китайського воєнпрому, а суто корейські розробки, для вивчення яких потрібен час.

Останні новини